Zimne ognie wesele | poradnik ślubny
Zimne ognie i wesele to coraz popularniejsze połączenie. To zdjęcie ślubne stało się nieodzownym punktem większości polskich wesel. Ten poradnik sprawi, że nie będziecie mieli problemu ze zorganizowaniem zdjęć z zimnymi ogniami.
Jakie zimne ognie kupić do zdjęcia na weselu?
Jeśli zależy Wam na fajnych zdjęciach, to odpowiednie będą zimne ognie o długości 60 – 70 cm. Podczas zakupu zwróćcie uwagę na certyfikację CE i EAC, która będzie gwarancją bezpieczeństwa. Da Wam to też możliwość odpalenia zimnych ogni wewnątrz sali weselnej.
Do zdjęcia z zimnymi ogniami na weselu nie można użyć zwykłych 20-centymetrowych zimnych ogni. Czas palenia zimnych ogni o takiej długości nie jest wystarczający do zrobienia dobrego zdjęcia.
Zimne ognie na weselu – kiedy zrobić zdjęcie?
Magię zimnych ogni można wykorzystać podczas pierwszego tańca, tortu, ale może być to również zupełnie osobny punkt wesela. W takiej sytuacji pod uwagę trzeba wziąć ogólny plan przebiegu wesela, tak by zimne ognie nie kolidowały z żadnym innym wydarzeniem. Dobrze jest skonsultować się w tej kwestii z DJ lub zespołem.
Należy pamiętać o tym, by zdjęcia nie wykonywać zbyt późno. Należy takie zdjęcia wykonać zaraz po tym, jak zrobi się ciemno. Nie polecam na pewno wykonywać takiego zdjęcia po oczepinach, kiedy wielu z gości jest pod wpływem alkoholu. Po pierwsze kwestie bezpieczeństwa, po drugie kwestia organizacji. O wiele ciężej jest wytłumaczyć gościom, o co chodzi po północy, niż np. o 22. Samo zdjęcie zajmuje 4-5 minut, a kwestia ustawienia gości to czasem nawet i 15 minut.
Organizacja zdjęcia z zimnymi ogniami
Zdjęcie na weselu z zimnymi ogniami możecie wykonać zarówno w sali (co wymaga uprzedniej konsultacji z właścicielem sali) jak i na zewnątrz np. w ogrodzie lub na tarasie. Jeśli wykonujecie zdjęcie na zewnątrz, wybierzcie miejsce, w którym nie będzie latarni, podświetlanych szyldów, czy reklam. Najlepiej, jeśli tę decyzję skonsultujecie z fotografem.
Jeśli zdecydujecie się na zdjęcie grupowe z zimnymi ogniami:
- możecie ustawić gości w półkolu, Para Młoda w środku,
- można wykonać szpaler (taki tunel) przez który Para Młoda będzie przechodziła,
- ważne, by część zimnych ogni oświetlała Parę Młodą od przodu,
- nikt nie odpala zimnych ogni bez znaku fotografa,
- wszyscy odpalają zimne ognie na znak fotografa.
Najlepiej odpalać zimne ognie od świec, można też rozdać odpowiednią liczbę zapalniczek, następnie goście mogą odpalać zimne ognie nawzajem od siebie.
Zbyt mała ilość zapalniczek, może spowodować, że proces podpalania będzie trwał zbyt długo, co przełoży się na ostateczny efekt zdjęcia.
Warto ustawić pojemnik/ wiaderko z zimną wodą, by po zgaśnięciu zimnych ogni, można było je zebrać w jednym miejscu.
Zdjęcia ślubne – zimne ognie inspiracje
Poniżej znajdują się zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami, które miałem przyjemność wykonać przez ostatnich kilka lat.
Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam w organizacji i zaplanowaniu zdjęcia ślubnego z zimnymi ogniami i dzięki niemu będziecie mieli niesamowitą pamiątkę.
Może Cię też zainteresować:
✅ Instax, fotolustro czy fotobudka na wesele? Co wybrać?
✅ First Look – Czym jest i jak go zaaranżować?
✅ Ile kosztuje fotograf na wesele?
✅ O co zapytać fotografa ślubnego?
✅ Jak wybrać fotografa ślubnego?
✅ Gdzie znaleźć fotografa na ślub?
✅ Zdjęcia grupowe na weselu | Jak zorganizować?
✅ Przygotowania do ślubu – Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?
✅ 20 powodów niezadowolenia Par Młodych ze zdjęć – uniknij ich!