Zdjęcia grupowe na weselu | Jak zorganizować? – Poradnik ślubny

Zdjęcia grupowe na weselu

Zdjecia grupowe są bardzo ważnym elementem wesela. Wesela to okazja do spotkania się rodzin, które nie widziały się ze sobą kilkanaście lat. Zazwyczaj taka okazja, to jedyna możliwość na wykonanie wspólnego, pamiątkowego zdjecia. 

W artykule napiszę parę słów o zdjęciach grupowych w większej grupie, powiedzmy wszystkich gości weselnych, jak i mniejszych grupach, np: zdjęcie ślubne z rodzicami, czy zdjęcie z dziadkami.

Gdzie wykonać zdjęcie grupowe z członkami rodziny?

Najgorszym możliwym wyborem jakiego możecie dokonać jest, zdjęcie pamiątkowe na tle telewizora w salonie.

 Jeśli mamy do dyspozycji ogród, wykorzystajmy go i wykonajmy zdjęcie w ogrodzie. Jeśli nie, to wystarczy kawałek ściany, który będzie neutralnym tłem i nie będzie rozpraszał.

Najlepszym wyborem jest jednak wykorzystanie przestrzeni na sali weselnej, gdzie zawsze znajduje się więcej miejsca.Zdjęcie grupowe na weselu Agi i Graeme w Villa Love

Fotografia dziadków, rodziców i pary młodej - zdjęcie grupowe inspiracje

Gdzie wykonać zdjęcie grupowe wszystkich gości weselnych?

Zdjęcie grupowe pod kościołem

Zdjęcie grupowe wszystkich gości weselnych najlepiej jest wykonać zaraz po wyjściu z kościoła, jednak jeszcze przed życzeniami.

Ważne, żeby nikt nie zaczął składać życzeń. Po życzeniach wszyscy się rozejdą i znacznie ciężej będzie zorganizować gości. Wykonując zdjęcie po wyjściu z kościoła, jest duża szansa, że na takiej fotografii znajdą się osoby, których nie będzie na weselu.

Para Młoda powinna stanąć na samym dole, obok nich na pierwszym planie rodzice i najważniejsze osoby. 

Jeśli chcecie by całość przebiegła sprawnie, możecie wcześniej poprosić księdza, by na koniec mszy poprosił gości po wyjściu z kościoła o ustawienie się do zdjęcia grupowego, ewentualnie można poprosić świadka by po wyjściu, pomógł w ustawieniu gości.

Technicznie ważnym aspektem zdjęcia grupowego są schody, które pozwalają na piętrowe ustawienie się ludzi i gwarantują, że wszyscy będą widoczni.zdjęcie grupowe pod kościołemZdjęcie grupowe w Villi Omnia na weselu Asi i Piotrka

Zdjęcie grupowe na sali weselnej

Jeśli warunki do wykonania zdjęcia grupowego są niesprzyjające, można je wykonać na sali weselnej. Na sali można wykorzystać schody, antresole lub balkon. Do wykonania zdjęcia grupowego można posłużyć się dronem.

Zdjęcie grupowe należy wykonać na początku wesela. Jedną możliwością jest wykonanie takich zdjęć przed wejściem na salę, a drugi moment to ten przed pierwszym tańcem zanim wszyscy wyjdą na parkiet. W tej sytuacji, można poprosić o pomoc Dj, zespół.

Kiedy wykonać zdjęcie grupowe?

Zdjęcia grupowe z członkami rodziny i ze znajomymi najlepiej jest wykonać zaraz po obiedzie, przed pierwszym tańcem, który jest ostatnim ze stresujących elementów. Ważne żeby nie wykonywać zdjęć grupowych zbyt późno ponieważ, ludzie mogą nie wyglądać na nich atrakcyjnie.Zdjęcie grupowe Pana Młodego na weselu we Wichrowych wzgórzach Zdjęcie grupowe na weselu w w Krakowie z widokiem na Wawel

Chcielibyśmy, żebyś wykonał zdjęcia wszystkich gości na weselu…

Raczej nie est to niemożliwe, ponieważ fotograf, musiałby chodzić z kartką i zapisywać, którzy goście zostali sfotografowani, a którzy jeszcze nie.

Niektóre pary decydują się na takie rozwiązanie, w którym podchodzą do gości za stołami, siadają z nimi i robią sobie zdjęcia po 2-3 osoby. 

Czemu jest to złe rozwiązanie?

  • Ludzie chcą w spokoju zjeść, napić się. Do dziś mam przed oczami obraz jak podczas takiej sytuacji Para podeszła do jednego z gości, który aktualnie jadł kluski śląskie. No i Pan ma na zdjęciu policzek jak chomik
  • Zajmuje to bardzo dużo czasu, czasu Waszego i czasu fotografa. Moglibyście ten czas poświęcić na zabawę, a fotograf mógłby łapać inne ważne momenty,
  • Kwestia estetyczna Na zdjeciach widać talerze z resztkami jedzenia. 

Polecam rozwiązanie, w którym znajdujemy lokalizacje i po prostu goście do Was podchodzą, ale tak jak już powiedziałem jest to czasochłonne, zajmuje to czasem nawet 1,5 godziny, więc najlepiej jeśli będą podchodzili grupami. 

Jeśli zależy Wam na ujęciu wszystkich gości zastanówcie się nad fotobudką.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam w przygotowaniu się i organizacji zdjęcia grupowego, które będzie dla Was świetną pamiątką.

Może Cię zainteresować:

Instax, fotolustro czy fotobudka na wesele? Co wybrać?

First Look – Czym jest i jak go zaaranżować?

Zimne ognie wesele – poradnik ślubny

✅ Ile kosztuje fotograf na wesele?

✅ O co zapytać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Gdzie znaleźć fotografa na ślub?

Przygotowania do ślubu – Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?

20 powodów niezadowolenia Par Młodych ze zdjęć – uniknij ich!

Sesja narzeczeńska – Jak się przygotować?

Sesja ślubna jak się przygotować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *