First Look – przepis na udane zdjęcia – poradnik ślubny

First Look – czym jest ?

First Look to nic innego, jak pierwsze spojrzenie, pierwsze spotkanie przyszłych narzeczonych, oczywiście już w strojach ślubnych, ale jeszcze przed ślubem.

First Look Pary Młodej w ogrodzie
First look Marleny i Mateusza w ogrodzie

Do niedawna nie nadawało się temu momentowi, jakiegoś wielkiego znaczenia po prostu Pan Młodym przychodził po Pannę Młodą najczęściej do jej domu rodzinnego, wręczał jej bukiet, parę ceregieli i w drogę do ołtarza. Jest to wzruszający moment, pełen łez szczęścia i emocji, dlatego w dobie slow wedding coraz więcej Par postanawia go celebrować.

First Look przed ołtarzem

Wprowadzanie Panny Młodej przez ojca do kościoła podczas ślubu Moniki i Kobusa w Przywidzu

Pewnie każdy z Was kojarzy moment, głównie z filmów amerykańskich, kiedy tata wprowadza Pannę Młodą do kościoła, a przy ołtarzu czeka na nią Pan Młody. Chyba tu znajduje się największa kumulacja emocji.

First Look – porady od fotografa

Jeśli ten moment jest dla Was ważny:

Znajdźcie ładne miejsce, jeśli nie macie pomysły, zapytajcie Waszego fotografa/ kamerzystę. Chyba nie chcielibyście mieć zdjęć z „First Looka” na tle telewizora w salonie, gdy na zewnątrz macie piękny ogród. W domach, szczególnie polskich mamy zazwyczaj mało światła, mało miejsca. Rzadko kiedy zdarza się, by fotograf mógł swobodnie po takim pomieszczeniu biegać, fotografują z różnych kątów, nie przeciskając się między filmowcami i innymi osobami.

First Look - mina Pana Młodego, który zobaczył swoją przyszłą żonęFirst Look - Agnieszka i KrystianFirst Look Maja i Łukasz

Jak wykonać „First Look”?

  • Pan Młody może stanąć tyłem, Panna Młoda może do niego podejść lub 
  • Panna Młoda może np. zejść ze schodów
  • Możecie również stać po dwóch stronach ściany, a następnie zza niej wyjść. Zawsze to fajnie wygląda na filmie, gdzie kamerzysta może pokazać najpierw Wasze spotykające się dłonie, a potem pokazać ujęcia gdzie się spotykacie i widzicie pierwszy raz. Para Młoda zachód słońca i sesja ślubna Dominiki i Pawła w Łodzi

Może zainteresować Cię też:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *