Ciekawe miejsca na plener ślubny w Łodzi i okolicach

Plener ślubny w Łodzi

Cześć!

Jeśli nie wiecie gdzie wykonać sesję ślubną w Łodzi, to dziś chciałem przedstawić Wam miejsca, w których będziecie mogli to zrobić. Wszystkie lokalizacje zostały przeze mnie sprawdzone, dlatego też mogę je Wam polecić z czystym sercem. Lista będzie sukcesywnie rozwijana, ze względu na rozwój Łodzi. Oto top lista ciekawych miejsc na plener ślubny w Łodzi okiem fotografa ślubnego.

Łódzka palmiarnia 

Znajduje się praktycznie w samym centrum miasta przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 61. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w Europie. W środku znajdziemy 150-letnie palmy, bananowce, bambusy i setki innych roślin. Palmiarnia działa od kwietnia do września w godzinach 10-18, a w okresie październik marzec 9-16. Jest to chyba najlepsze miejsce na sesję ślubną w zimę. Gdy za oknem śnieg i mróz, wewnątrz mamy temperaturę w okolicach 25 stopni i egzotyczny klimat. Jeśli interesuje Was sesja w palmiarni w Łodzi to należy pamiętać o dodatkowych opłatach. Bilet wstępu to koszt 10 zł od osoby, a koszt sesji ślubnej wynosi około 50 zł.

Rozmaitość roślin w łódzkiej palmiarni, przeszklenia, idealnie padające światło, sprawiają, że jest to rewelacyjne miejsce na sesję ślubną. Uwielbiam robić tam zdjęcia jesienią, gdy można załapać się na zachód słońca.

Więcej informacji: Palmiarnia łódzka

Romantyczny plener ślubny w łódzkiej palmiarni sfotografowany przez fotografa Kamila Błaszczyka

Ogród botaniczny w Łodzi

Jeden z największych ogrodów botanicznych w Polsce. Długo nie byłem przekonany do tego miejsca, ale ostatecznie poznając każdy jego zakamarek, stwierdzam, że ogród botaniczny to ciekawe miejsce na sesję ślubną w Łodzi. 

Botanik mieści się przy ulicy Krzemienieckiej 36/38.

Jest czynny codziennie od 1 kwietnia do 31 października:

  • w kwietniu i wrześniu w godz. od 9.00 do 19.00
  • w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu w godz. od 9.00 do 20.00 
  • w październiku w godz. od 9.00 do 17.00

Najlepszymi miejscami do wykonania zdjęć ślubnych w plenerze w tym miejscu jest według mnie aleja z drzewami widoczna zaraz po prawej stronie od wejścia, staw znajdujący się 200 m od wejścia po lewej stronie i wzniesienie nieopodal stawu. 

Więcej informacji: Łódzki Ogród Botaniczny

plener ślubny w ogrodzie botanicznym w Łodzi sesja ślubna w ogrodzie botanicznym w Łodzi Ogród botaniczny w Łodzi - sesja ślubna

Park Źródliska w Łodzi

Najstarszy Park w Łodzi. Powstał w roku 1840. To właśnie na jego terenie znajduje się wspomniana wcześniej w poradniku palmiarnia. W parku rosną najstarsze gatunki dębów w Łodzi. To właśnie one sprawiają, że jest to miejsce godne polecenia na sesję ślubną. Jeśli zastanawiasz się więc gdzie powinna odbyć się Wasza elegancka sesja ślubna w Łodzi to jest to jedno z ciekawszych miejsc na plener. W parku jedną z głównych atrakcji jest piękna altana, przy której ciężko zrobić słabe zdjęcia ślubne w plenerze. Jako ostatnie miejsce w tym parku polecę oczko wodne, przy którym znajduje się klimatyczna wierzba. Połączenie tych dwóch elementów i dodanie do tego światła zachodzącego słońca to przepis na fantastyczny plener ślubny w Łodzi.

Więcej informacji: Park Źródliska w Łodzi

Para Młoda podczas pleneru ślubnego w Parku Źródliska w Łodzi sfotografowana przez Kamila Błaszczyka

 

Park im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi (Na Zdrowiu)

Kolejnym z parków warty uwagi, jest największy park w Łodzi „Park na Zdrowiu”. Znajduje się w rejonie alei Unii Lubelskiej i ulic Srebrzyńskiej, Krakowskiej, Krzemienieckiej i Konstantynowskiej. Do sesji można wykorzystać alejki z drzew, amfiteatr oraz piękne Płaczące Wierzby.

Więcej informacji: Park na Zdrowiu, Łódź

Las Łagiewnicki

Kompleks leśny  powierzchni 1205.45 ha. Para Młoda, która zechce wykonać tutaj plener ślubny znajdzie tu wiele pięknych drzew tworzących liściaste alejki. Moją uwagę zawsze najbardziej przykuwają dwa miejsca. Pierwsze z nich to dwie barokowe kapliczki znajdujące się przy ulicy Wycieczkowej 75. Są to kapliczki św. Rocha i św. Antoniego. Kolejne miejsce to dwa oczka wodne, które dzięki towarzystwu drzew wyglądają naprawdę fantastycznie. Polecam tu robić plenerowe zdjęcia ślubne w Łodzi o niebieskiej godzinie, po zachodzie słońca. Efekt i klimat takiej sesji Was zaskoczą!

Więcej informacji o miejscu: Las Łagiewnicki, łódzkie

Sesja plenerowa w lesie łagiewnickim w Łodzi

 

Park Poniatowskiego

Park położony między ulicami: Żeromskiego, Mickiewicza, Jana Pawła II i Parkową. Powierzchnia parku wynosi 41,6 ha.

Doskonałe miejsce na krótką sesję w parku. W mojej opinii to dobre miejsce na sesję ślubną w Łodzi, ze względu na altankę i roślinność dookoła niej. Polecam spędzić tam maksymalnie 30 minut – tyle w zupełności wystarczy do stworzenia pięknej pamiątki ślubnej.

Więcej informacji: Park im. księcia Józefa Poniatowskiego w Łodzi

Sesja ślubna w Parku Poniatowskiego w Łodzi

 

Lofty u Scheiblera | Lofty na Tymienieckiego

Chyba jedno z najpopularniejszych miejsc na fotografie ślubną w Łodzi, jeśli ktoś decyduje się na industrialny klimat. Piękna czerwona cegła, nowoczesna architektura, industrialna fabryka w tle. Przy okazji możemy wykonać ujęcia gdzie na pierwszym planie mamy oczko wodne, a na drugim lofty. 

Miejsce na sesję jest usytuowane w taki sposób, że nie wyobrażam sobie robienia tam zdjęć o innej porze, niż o złotej godzinie. Jeśli fotograf ślubny lubi zabawę kompozycją, to miejsce jest stworzone dla niego – ze względu na wszechobecne linie prowadzące, tworzone przez poręcze i cienie budynków. W jednym z miejsc można znaleźć piękne połączenie między zielenią a czerwoną cegłą. Lubisz miejskie, pofabryczne klimaty? To idealne miejsce na industrialna sesję ślubną w Łodzi.

industrialna sesja ślubna Pawła i Dominiki w Loftach u Scheiblera w Łodzi

 

Księży Młyn

Zespół fabryk włókienniczych, blisko loftów u Scheiblera. Kolejne miejsce na sesję na mapie Łodzi, gdzie można wykonać sesję w klimacie industrialnym. Tu można poczuć autentyczny klimat Łodzi. Czerwona cegła XIX wiecznego zespołu fabrycznego robi wrażenie. Jedno z bardziej łódzkich miejsc na plener.

Więcej informacji: Księży Młyn w Łodzi

Beczki Grohmana

Brama przy ulicy Targowej 46. Dobre miejsce na industrialny plener ślubny w Łodzi. Maksimum 5-10 zdjęć. Ze względu na Graffiti nie wszystkim może przypaść do gustu.

Więcej informacji: Beczki Grohmana w Łodzi

miejsca na plener ślubny łódź

 

Monopolis

Monopolis w Łodzi to wyjątkowe miejsce, które doskonale nadaje się na sesję ślubną. Jest to jedna z trzech największych post-fabrycznych struktur w Łodzi, świadczących o bogactwie i rozwoju miasta w przeszłości. Wiele elementów struktury nośnej przeszło renowację, zachowując unikalny klimat i atmosferę.

W kompleksie znajdują się restauracje, kawiarnie, winiarnia, galeria sztuki, pracownie artystyczne i inne przestrzenie, które mogą stanowić ciekawe tło dla sesji. Wykorzystaj industrialny klimat Monopolis jako nietypowe tło dla swoich zdjęć ślubnych. To miejsce o historii i charakterze, które doda wyjątkowości każdej fotografii.

OFF Piotrkowska

W XIX wieku Franz Ramisch wybudował tu kompleks budynków fabrycznych, dziś jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Łodzi. Połączenie starych pofabrycznych budynków z nowoczesną architekturą idealnie nadaje się jako miejsce na plener ślubny w Łodzi. Na OFF-ie mieszczą się biura architektów, projektantów mody, designu, jak również kluby muzyczne, restauracje, przestrzenie wystawiennicze. Jest to lokacja, w której praktycznie zawsze znajdują się tłumy, więc jeśli nie lubicie być obserwowani przez innych, polecam wybrać bardziej zaciszne miejsce.

Więcej informacji: OFF Piotrkowska Center

Plac Wolności i ulica Piotrkowska

Plac wolności to początek najdłuższej i najbardziej reprezentatywnej ulicy w Łodzi, czyli ulicy Piotrkowskiej. Na środku placu znajduje się Pomnik Tadeusza Kościuszki. Dobre zdjęcia ślubne na plener można wykonać zarówno na samej ulicy Piotrkowskiej, jak i na bocznych uliczkach. Dobry fotograf ślubny wykorzysta z pewnością odbicia w witrynach szyb i atrakcyjność kamienic. To na pewno będzie prawdziwie łódzka sesja miejska.

Pasaż Róży w Łodzi

Miejsce to powstało za sprawą Joanny Rajkowskiej. Budynki na jednym z podwórek znajdujących się przy ulicy Piotrkowskiej zostały pokryte lustrzaną mozaiką. Kreatywny fotograf  ślubny z pewnością doceni wachlarz możliwości, która daje mu mozaika. O złotej godzinie, cały budynek pokryty lustrzaną powierzchnią, zmienia kolor na złoty. Wstęp jest bezpłatny. Pasaż mieści się przy ulicy Piotrkowskiej 3.

Więcej informacji o miejscu: Pasaż Róży

Pasaż róży, lustrzana mozaika i para młoda - sesja ślubna łódź

 

Nowe Centrum Łodzi i Dworzec Łódź Fabryczna

Jeśli marzy Wam się miejska sesja ślubna w Łodzi z klimatem nowoczesnej architektury w tle, to nie znajdziecie w tym mieście lepszego miejsca niż „Nowe Centrum Łodzi”. Łódzka Brama Miasta, EC1, czy dworzec fabryczny idealnie wpiszą się w ten klimat.  Nowoczesny i industrialny styl.

„Stajnia Jednorożców” – Piotrkowska Centrum

Stajnia Jednorożców – tak potocznie nazywa się przystanek Piotrkowska Centrum. Wszystko to ze względu na kolorowy dach przystanku. Budowla powstała w 2015 roku według projektu architekta Jana Gałeckiego. Jeden z charakterystycznych punktów na mapie Łodzi. W 2019 roku postawiono tu Pomnik Jednorożca, autorstwa japońskiego artysty Tomohiro Inaby. Bardzo eklektyczna i oryginalna forma na nietypową sesję ślubną w Łodzi.

Skansen Architektury Drewnianej w Łodzi

To, co najbardziej lubię w skansenie to Willa, która już w tym roku zostanie udostępniona dla zwiedzających oraz 4 „kolorowe domki”, które pozwalają zrobić w tym miejscu ciekawy plener ślubny w Łodzi. Jeśli interesuje cię oryginalna sesja plenerowa w skansenie to miejsce na sesję w Łodzi jest dla Ciebie.

Więcej informacji: Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej

Mateusz i Zosia na tle drewnianej chaty w łódzkim skansenie architektury drewnianej - plener łódź


 

Arkadia – Park Romantyczny

Arkadia to wieś położona niedaleko Łowicza.  Z Łodzi 50 minut autostradą A2. Jeśli marzy się Wam sesja w Pałacu nad Wodą to sesja ślubna w parku romantyczny w Arkadii, będzie idealnym miejscem. Do niedawna sesję plenerową w parku można było wykonać bezpłatnie. Teraz oprócz biletów wstępu należy wykupić dodatkowo pozwolenie na sesję. Istnieją więc ciekawe miejsca na sesję nie tylko w samej Łodzi ale również w okolicach. W Arkadii można zrobić interesujący plener ślubny w Łódzkiem. trzeba mieć w pamięci, że to jedno z popularniejszych miejsc na plener ślubny więc obowiązkowo sesja ślubna powinna odbyć się w tygodniu w okresie mniejszego ruchu.

Więcej informacji: Park romantyczny w Arkadii 

 

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie 

Pałac z końca XVII wieku. Jeden z ładniejszych w województwie łódzkim. Jeśli marzy się Wam plener ślubny w klimacie pałacowym to ten pałac i labirynty jego ogrodu będą idealnym miejscem, do zrealizowania sesji. Wstęp i sesja są płatne. Łódzkie proponuje tu niezwykłe miejsce na elegancki i klasyczny plener ślubny.

Więcej informacji o miejscu: Pałac w Nieborowie, łódzkie

Pan Młody i Panna Młoda na tle pałacu w Nieborowie - plener ślubny łódzkie
Portret Pary Młodej na tle pałacu w Nieborowie w świetle zachodzącego słońca - ciekawe miejsca na plener ślubny łódzkie

Pałac Izraela Poznańskiego w Łodzi

Na koniec top listy miejsc na plener ślubny w Łodzi i okolicach ponownie wracamy do miasta. Nazywany jest Łódzkim Luwrem. Znajduje się przy ulicy Ogrodowej, tuż obok Manufaktury. Obecnie funkcjonuje jako siedziba muzeum miasta Łodzi. Wnętrza Pałacu idealnie nadają się do eleganckiej sesji ślubnej we wnętrzach. Idealna alternatywa dla sesji pod chmurką gdy pada deszcz warto rozważyć sesję pod dachem. Sesję ślubną w pałacu można wykonać po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Koszt sesji w Pałacu Izraela Poznańskiego w Łodzi to 350 zł za 3 godziny – wnętrze; przypałacowy ogród – 200 zł bez ograniczeń czasowych; Wnętrza i ogród – 450 zł

Sesja może odbyć się w godzinach pracy muzeum wtorek-czwartek 09:00-17:00, piątek-niedziela 11:00-19:00

Więcej informacji: Pałac Izraela Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi

Ciekawe miejsca na plener ślubny, łódzkie – subiektywna lista wg fotografa ślubnego

Co myślicie o miejscach na sesję w Łodzi i okolicach, które dla Was wybrałem? Jeśłi nadal zastanawiacie się – sesja ślubna? Łódź? gdzie? – to mam nadzieję że znaleźliście dla siebie idealne miejsce na sesję plenerową na mojej autorskiej liście. Może korzystaliście z nich, a może macie jakieś inne sprawdzone miejsca, w których wykonaliście już swoją sesję ślubną w Łodzi? Dajcie znać w komentarzach a ja postaram się stworzyć kompletną listę wszystkich interesujących miejsc na plener ślubny w Łodzi i województwie łódzkim. A jeśli chcecie wiedzieć, jak przygotować się do sesji ślubnej, to zapraszam do mojego wpisu. Może potrzebny jest Wam fotograf na sesję ślubną? To w innym wpisie dowiecie się jak go znaleźć: jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego.

Może Cię też zainteresować:

Najlepsze sale weselne w  Łodzi

Sesja narzeczeńska – Jak się przygotować?

Sesja ślubna jak się przygotować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *