MENU

Błogosławieństwo Pary Młodej

Błogosławieństwo Młodej Pary to moment stresujący szczególnie dla rodziców i Pary Młodej. Jest on bardzo mocno zakorzeniony w polskiej tradycji, jednak czasem zdarza się, że nie wszyscy chcą, by został on sfotografowany ze względu na wzruszenie płynące łzy i stres.

W tym artykule nie powiem Wam, co ma np.powiedzieć mama panny młodej i czy słowa ”Błogosławię Was na nową drogę życia”, wystarczą, ale powiem Wam jako fotograf, co zrobić, żeby zdjęcia z Błogosławieństwa były udane. 

Co powinna powiedzieć para młoda podczas Błogosławieństwa? – prośba o błogosławieństwo

Czasem Pary Młode nie wiedzą jak zacząć co powiedzieć w tej sytuacji. Myślę, że wypowiedzenie słów „ Drodzy/ kochani rodzice, prosimy Was o Błogosławieństwo” powinno wystarczyć.

Przygotowanie miejsca na błogosławieństwo Państwa Młodych

Poniższe wskazówki powinny pomóc Wam w wybraniu i przygotowaniu miejsca do błogosławieństwa Młodej Pary przed ślubem.

  • Powinno to być miejsce jasne z dużą ilością przestrzeni,
  • najlepiej, gdy będzie to pokój z neutralnymi kolorami ścian.

Poproście by w pokoju, w którym odbędzie się błogosławieństwo, znajdowało sie jak najmniej osób. Niech będą to tylko osoby najbliższe, a ułatwi to fotografowi i kamerzystom przemieszczanie się oraz stworzy możliwość wykonania bardziej zróżnicowanych kadrów, z których będziecie zadowoleni.

Miejsce, w którym będzie umieszczona woda święcona, krzyż i inne atrybuty błogosławieństwa powinny być ustawione zaraz przy miejscu, w którym stoją rodzice.

Dobrze by było, gdyby ani rodzice, ani Para Młoda nie byli ustawieni pod światło. Jeśli nie ma innej możliwości, to w moim przypadku wolałbym, by na rodziców padało światło, a Para Młoda była ustawiona pod światło.  

Rodzice, Para młoda, fotograf, kamerzyści to czasem nawet 9 osób, dlatego tak ważne jest, by zadbać o wolne miejsce.Błogosławieństwo Młodej Pary Kasi i Kuby Błogosławieństwo Młodej Pary Kasi i Kuby w kościele św Piotr i Pawła w Krakowie

Błogosławieństwo wcale nie musi odbywać się w domu!

Błogosławieństwo Pary Młodej w ogrodzie

Jeśli macie piękny ogród, czemu by tam nie zrobić błogosławieństwa Młodej Pary?

Wolicie zdjęcia z takiego momentu na tle telewizora w salonie, czy na tle pięknej zieleni?

W ogrodzie zdjęcia będą na pewno bardziej różnorodne. Wszyscy będą mieli więcej przestrzeni i cała Wasza rodzina będzie mogła obserwować ten  pamiętny moment. Jeśli Para Młoda ma zamiar klękać, należy zadbać o jakiś „ podkład”, by suknia się nie ubrudziła.Błogosławieństwo Młodej Pary Pawła i Marzeny w ogrodzie Błogosławieństwo Młodej Pary jak powinien wyglądać stółBłogosławieństwo Pawła i Marzeny w ogrodzieMam nadzieję, że mój poradnik ślubny sprawi, że łatwiej będzie Wam przygotować się do tego ważnego elementu dnia ślubu.

Może zainteresuje Was również poradnik, dotyczący tego, jak zorganizować first look? 

 

Comments
Add Your Comment

ZAMKNIJ