Błogosławieństwo Młodej Pary | Poradnik ślubny Kamila Błaszczyka

Błogosławieństwo Pary Młodej

Błogosławieństwo Młodej Pary to moment stresujący szczególnie dla rodziców i Pary Młodej. Jest on bardzo mocno zakorzeniony w polskiej tradycji, jednak czasem zdarza się, że nie wszyscy chcą, by został on sfotografowany ze względu na wzruszenie płynące łzy i stres. W tym artykule nie powiem Wam, co ma np.powiedzieć mama panny młodej i czy słowa ”Błogosławię Was na nową drogę życia”, wystarczą, ale powiem Wam jako fotograf, co zrobić, żeby zdjęcia z Błogosławieństwa były udane. 

Co powinna powiedzieć para młoda podczas Błogosławieństwa? – prośba o błogosławieństwo

Czasem Pary Młode nie wiedzą jak zacząć co powiedzieć w tej sytuacji. Myślę, że wypowiedzenie słów „ Drodzy/ kochani rodzice, prosimy Was o Błogosławieństwo” powinno wystarczyć.Błogosławieństwo Pary Młodej na ślubie przez dziadków

Przygotowanie miejsca na błogosławieństwo Państwa Młodych

Poniższe wskazówki powinny pomóc Wam w wybraniu i przygotowaniu miejsca do błogosławieństwa Młodej Pary przed ślubem.
  • Powinno to być miejsce jasne z dużą ilością przestrzeni,
  • najlepiej, gdy będzie to pokój z neutralnymi kolorami ścian.
Poproście by w pokoju, w którym odbędzie się błogosławieństwo, znajdowało sie jak najmniej osób. Niech będą to tylko osoby najbliższe, a ułatwi to fotografowi i kamerzystom przemieszczanie się oraz stworzy możliwość wykonania bardziej zróżnicowanych kadrów, z których będziecie zadowoleni. Miejsce, w którym będzie umieszczona woda święcona, krzyż i inne atrybuty błogosławieństwa powinny być ustawione zaraz przy miejscu, w którym stoją rodzice. Dobrze by było, gdyby ani rodzice, ani Para Młoda nie byli ustawieni pod światło. Jeśli nie ma innej możliwości, to w moim przypadku wolałbym, by na rodziców padało światło, a Para Młoda była ustawiona pod światło.   Rodzice, Para młoda, fotograf, kamerzyści to czasem nawet 9 osób, dlatego tak ważne jest, by zadbać o wolne miejsce.Błogosławieństwo Młodej Pary Kasi i Kuby Błogosławieństwo Młodej Pary Kasi i Kuby w kościele św Piotr i Pawła w Krakowie Błogosławieństwo wcale nie musi odbywać się w domu!

Błogosławieństwo Pary Młodej w ogrodzie

Jeśli macie piękny ogród, czemu by tam nie zrobić błogosławieństwa Młodej Pary? Wolicie zdjęcia z takiego momentu na tle telewizora w salonie, czy na tle pięknej zieleni? W ogrodzie zdjęcia będą na pewno bardziej różnorodne. Wszyscy będą mieli więcej przestrzeni i cała Wasza rodzina będzie mogła obserwować ten  pamiętny moment. Jeśli Para Młoda ma zamiar klękać, należy zadbać o jakiś „ podkład”, by suknia się nie ubrudziła.Błogosławieństwo Młodej Pary Pawła i Marzeny w ogrodzie Błogosławieństwo Młodej Pary jak powinien wyglądać stółBłogosławieństwo Pawła i Marzeny w ogrodzieMam nadzieję, że mój poradnik ślubny sprawi, że łatwiej będzie Wam przygotować się do tego ważnego elementu dnia ślubu.

Może zainteresować Cię też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *