Najlepsze fotografie ślubne | Podsumowanie roku 2019

Mamy rok 2020, więc czas zamknąć i podsumować rok 2019. Jak każdy poprzedni, był to rok pełen wzruszających, wspaniałych momentów i niezwykłych przygód. Udało mi się zrealizować 27 ślubów jako fotograf w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Gdyni i na Mazurach. 

Jest to rok wyjątkowy. Nie wiem, co na to wpłynęło, ale zwiększyła liczba zdjęć, którą przynosiłem ze zleceń. Zazwyczaj były to 2-3 tys. zdjęć, teraz jest to średnio 4,5 tys. zdjęć. Mnożąc tę liczbę razy 27 ślubów, daje nam to wynik 120 tys. zdjęć. Na jednym z ostatnich ślubów wykonałem, ich aż 8 tys.

Ze wszystkich zdjęć wybrałem dla Was około 150, które chciałbym Wam dziś pokazać. Nie wiem, czy są to zdjęcia najlepsze spośród wykonanych, na pewno są to zdjęcia, które wiążą się dla mnie z jakimiś historiami lub po prostu mam do nich sentyment.

Sprzęt fotografa ślubnego

W tym roku do mojego plecaka dołączył fuji x-pro 2 i Sony a7 III. Dwa niesamowite aparaty, każdy z nich ma inne zastosowanie. X-Pro 2 – mały i poręczny aparat dla fotografa ślubnego, dzięki niemu można wtopić się w tłum, co jest nadzwyczaj ważne w pracy reportażysty.

Nie rzucamy się w oczy, ludzie nie zwracają na nas uwagi, tak jak ma to miejsce np. przy używaniu Nikona d750. Wiele osób reaguje na niego pozytywnie, myśląc, że to analog. Często ludzie w podeszłym wieku zaczynają opowiadać anegdotki o swoich Zenitach, Zorkach itp.

Sony A7 III. Niesamowity autofocus i rozpiętość tonalna matrycy. Prawdopodbnie mój główny aparat na sezon 2020. Na tę chwilę nie poznałem go na tyle, żeby się o nim rozpisywać, ale w przyszłym podsumowaniu będzie poświęcona mu duża część.

Współpraca z konsultantem ślubnym

W tym roku, dzięki współpracy z Karoliną z Wytwórni Ślubów, Magdą ze Ślubnej Pracowni Weroniką z  Weddding Deco udało mi się wykonać zdjęcia ślubne par z Włoch, Namibii i Dubaju. Na pewno zapamiętam je na całe życie, a już niedługo będziecie mogli je zobaczyć na tym blogu.

Dziękuję wszystkim parom, które wybrały mnie na fotografa ślubnego i zdecydowały się oddać w moje ręce sfotografowanie jednego z  najważniejszych dni w ich życiu. Szczególne podziękowania dla Klaudii i Rafała oraz Moniki i Kobusa.

Miłego oglądania!

Jeśli podobał się Wam te wpis i jesteście zainteresowani jak wyglądały poprzednie podsumowania zapraszam do kliknięcia w linki poniżej

Najlepsze fotografie slubne 2018

Najlepsze fotografie slubne 2017

Najlepsze fotografie ślubne 2016

Najlepsze fotografie ślubne 2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *