Najlepsze zdjęcia ślubne 2018

W tym roku udało mi się uporać z obróbką zdjęć ślubnych dość szybko, biorąc pod uwagę, że po raz kolejny pobiłem rekord w ich ilości. Ostatnie zlecenie, z ostatniego weekendu października trafiło do klientów już w pierwszych dniach grudnia.

Co się zmieniło?

Duża liczba ślubów spowodowała zmiany w organizacji mojej pracy. Poprawiła się wydajność i towarzysząca jej motywacja, której głównym motorem było widmo przyszłości – widmo dedlajnów. Sprzęt fotograficzny został ten sam, te same ustawienia.

Workflow fotografa ślubnego (Behringher X-Touch Mini + Midi2LR)

Problemy zdrowotne z nadgarstkiem spowodowały, że musiałem pomyśleć nad usprawnieniem obróbki zdjęć i trochę zmienić system pracy. Pomógł mi w tym kontroler MIDI, który z powodzeniem można podpiąć pod Lightrooma, dzięki plug-inowi MIDI2Lr. To rozwiązanie sprawuje podobnie jak Loupedeck, jednak dla mnie ma ono jedną, ogromną zaletę, a mianowicie jest to ogromna możliwość personalizacji i dostosowania pod swój system pracy. Behringher X-Touch mini – niesamowicie przyspiesza pracę.

Ślub na Kaszubach | Wesele na Mazurach

Ten rok był wyjątkowo bogaty pod kątem poznawania nowych miejsc. Wiele ślubów sfotografowałem na Mazurach i Kaszubach. To właśnie dzięki fotografii ślubnej odwiedziłem po raz pierwszy  życiu Mazury.

Największym wyzwaniem dla mnie było fotografowanie ślubu na Kaszubach w piątek do 1, a następnie wyprawa na kolejny ślub w sobotę do Ostrowca Świętokrzyskiego oddalonego o 600 km. Jak to mówią: „co nas nie zabije, to nas wzmocni.”

Sesje plenerowe w dniu ślubu

Cieszy mnie większa ilość plenerów ślubnych realizowanych w dniu ślubu. Zawsze powtarzam, że sesja w dzień ślubu to inne emocje i zupełnie inny klimat. Para Młoda często na plenerze nie wygląda już tak samo, co przemawia na korzyść sesji portretowej tego samego dnia. Jeśli ślub lub wesele odbywają się w pięknych okolicznościach przyrody lub innym nietypowym miejscu, należy to wykorzystać. Warto poświęcić 20-30 minut by mieć pamiątkę na całe życie. 

Wesele w Amber Room

Spełniło się jedno z moich małych marzeń – fotografowanie wesela w Amber Roomie w Warszawie. Kiedyś przeglądając reportaż ślubny znanych fotografów z Warszawy, stwierdziłem, że fajnie byłoby zrobić tam zdjęcia. Siła myśli ma wielką moc. W tym roku wykonałem reportaż ślubny w Amber Roomie dwa razy. Teraz pora na reportaż ślubny w Pałacu Goetzów Okocimskich.

Fotograficzne podsumowanie roku 2018

Poniżej znajduje się 90 zdjęć kolorowych i 25 zdjęć czarnobiałych, wybranych spośród około 11 tysięcy zdjęć. Są to zdjęcia ślubne, które w mojej opinii są dobre, które przywołują u mnie dobre wspomnienia lub po prostu mam do nich sentyment. Dlaczego taki podział i dlaczego zdjęcia nie są pomieszane jak to było w latach ubiegłych? 

W tym roku wyjątkowo drażniło mnie pojedyncze czarnobiałe zdjęcie umiejscowione pomiędzy  ośmioma kolorowymi. Wybijało mnie to z rytmu w trakcie ich oglądania. By zachować płynność, postanowiłem ułożyć zdjęcia pod kątem ich barwy. Ciepłe światło zachodzącego słońca obok ciepłego światła świec i girland. Niebieskie światło po zachodzie słońca obok, miękkiego światła pochmurnego nieba. W mojej opinii takie ułożenie zdjęć daje płynność ich oglądania. Nie wiem na ile mi się to udało. Pozostawiam to Waszej ocenie. 

Poniżej te wspaniałe chwile, które mogłem oglądać przez wizjer mojego aparatu. Dziękuję wszystkim parom, które zaufały mi i postanowiły oddać w moje ręce fotograficzne udokumentowanie jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Wasz feedback na temat trudu mojej pracy w tym roku, będzie mile widziany. 

Miłego oglądania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *