Zamek Korzkiew – wesele Magdy i Luke’a | Kamil Błaszczyk

Ślub i wesele polsko-australijskiej pary Magdy i Luke’a w Zamku w Korzkwi – zainspiruj się zdjęciami i zacznij planować swój ślub!

Zamek Korzkiew – wesele Magdy i Luke’a

Magda i Luke na co dzień mieszkają w Australii, jednak swój ślub i wesele zorganizowali w Polsce. Na miejsce wesela wybrali średniowieczny Zamek w Korzkwi, położny nieopodal Krakowa. Jak w kraju nad Wisłą czuli się australijscy goście? Zobacz zdjęcia z wesela na Zamku w Korzkwi.

Australijskie wesele Magdy i Luke’a

Para Młoda zdecydowała się na ślub w plenerze – tak bardzo charakterystyczny w krajach anglosaskich. Również samo przyjęcie weselne zostało zorganizowane w stylu zachodnim. Nie zabrakło jednak takich tradycyjnych w Polsce akcentów, jak przywitanie chlebem i solą, przeniesienie Panny Młodej przez próg czy oczepiny. Ponadto na ślubie i weselu pojawiły się goście w strojach regionalnych – strojach krakowskich.

Parze Młodej towarzyszyłem już na etapie przygotowań. Drużbowie gotowi na uroczystość zaślubin, udali się na Rynek w Krakowie. Wzniesiony ożywczym, chłodnym piwem toast rozluźnił atmosferę – Lukowi towarzyszył tego dnia ogromny stres, równie duży co Magdzie.

Panna Młoda potrzebowała więcej czasu, by przygotować się do ślubu. Makijaż, fryzura – tego dnia wszystko musiało być idealne. Magda wraz z druhnami również wzniosły toast, odprężając się i szukając sposobu na chwilę relaksu. Panna Młoda wybrała prostą białą suknię ślubną o kroju rybki. Wyrazistymi dodatkami był mocny make up i efektowna fryzura, wykończona długim welonem.

Zamek w Korzkwi – wesele amerykańskie z elementami boho

Średniowieczny Zamek w Korzkwi, znajdujący się nieopodal Krakowa, należał do wielu właścicieli. Z początku zarządzała nim rodzina, do której należał jeden z rycerzy, biorących udział w bitwie pod Grunwaldem. Rozbudowywany w kolejnych wiekach, przyjmował tak znamienitych gości jak król August II Sas. Zamek w Korzkwi był także świadkiem bitew Powstania Styczniowego.

Z czasem zaczął popadać w ruinę, na terenie dobudowano drewnianą gospodę, do której ówcześni gospodarze przeprowadzili się z murowanego zamku. Obecnie od 1997 roku prowadzone są prace renowacyjne, które poprzedziły badania archeologiczne.

Obiekt został przystosowany do przyjęć weselnych i innych uroczystości. Poszczególne sale balowe zapewniają niezapomniany klimat. Średniowieczne mury, komnaty i dziedziniec zamku sprawiają, że zarówno Para Młoda, jak i goście weselni czują się wyjątkowo. Nasza Para Młoda postawiła na skromne dekoracje stołów – subtelne bukieciki z drobnych białych kwiatków oraz świece w latarenkach oraz zielone, roślinne elementy doskonale wpasowały się gotyckie wnętrza. Goście weselni bawili się doskonale, odnajdując miejsce do rozmów na świeżym powietrzu i miejsce do szalonych układów tanecznych w sali balowej.

Zobacz, jaki pomysł na ślub i wesele mieli Magda z Lukiem. Inspiracje znajdziesz także w innych moich realizacjach – zapraszam do obejrzenia pozostałych sesji ślubnych. 

Strona główna – Zamek w Korzkwi

Rynek w Krakowie i Kościół MariackiKoszula i tatuaż jaskółki Przygotowania do ślubu, prasowanie koszuliPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_01Portret Pana MłodegoPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_02Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_02Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_03Pan Młody i Drużbowie na rynku w Krakowie | Wesele w Krakowie, zdjęcie z kolegamiPrzygotowania do ślubu w Krakowie Zamek w Korzkwi - wieża i dekoracje Przygotowania do ślubu Magdy i  Lukea_07Panna Młoda wieszająca suknię ślubną, zdjęcie sukni ślubnejMama Panny Młodej na przygotowaniach do ślubuPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_09Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_09Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_010 - Panna Młoda i Druhny z SzampanemWesele Zamek w Korzkwi - dekoracje na wesele Dekoracje na ślub - zastawa stołuDekoracje na ślub - zastawa stołu_01wesele Zamek W Korzkwi wnętrze - salaPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_11Strój Krakowiaka_Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_11Koło gospodyń wiejskich na weseluPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_13Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_14Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_15Ozdoby ślubne - biżuteria ślubnaButy na weselePrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_16Przygotowania do ślubu Magdy i Lukea_17Panna Młoda schodząca ze schodówPrzygotowania do ślubu Magdy i Lukea_20Panna Młoda z tatą prowadzona do ołtarzaGoście weselni Magda_Luke_ceremonia_slubu_1Świadkowie, drużbowie na ślubie Magdy i LukeaProwadzenie Panny Młodej do ołtarza przez tatęMagda + Luke _ Ceremonia_01First Look Magda + Luke _ Ceremonia_02Magda + Luke _ Ceremonia_02Magda + Luke _ Ceremonia_02Magda + Luke _ Ceremonia_02Panna Młoda podczas przysięgi na ceremonii ślubnej w plenerzePodziękowania dla Adama Witka za możliwość fotografowania tego ślubu.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *