MENU

Zamek Korzkiew – wesele Magdy i Luke’a

Magda i Luke na co dzień mieszkają w Australii, jednak swój ślub i wesele zorganizowali w Polsce. Na miejsce wesela wybrali średniowieczny Zamek w Korzkwi, położny nieopodal Krakowa. Jak w kraju nad Wisłą czuli się australijscy goście? Zobacz zdjęcia z wesela na Zamku w Korzkwi.

Australijskie wesele Magdy i Luke’a

Para Młoda zdecydowała się na ślub w plenerze – tak bardzo charakterystyczny w krajach anglosaskich. Również samo przyjęcie weselne zostało zorganizowane w stylu zachodnim. Nie zabrakło jednak takich tradycyjnych w Polsce akcentów, jak przywitanie chlebem i solą, przeniesienie Panny Młodej przez próg czy oczepiny. Ponadto na ślubie i weselu pojawiły się goście w strojach regionalnych – strojach krakowskich.

Parze Młodej towarzyszyłem już na etapie przygotowań. Drużbowie gotowi na uroczystość zaślubin, udali się na Rynek w Krakowie. Wzniesiony ożywczym, chłodnym piwem toast rozluźnił atmosferę – Lukowi towarzyszył tego dnia ogromny stres, równie duży co Magdzie.

Panna Młoda potrzebowała więcej czasu, by przygotować się do ślubu. Makijaż, fryzura – tego dnia wszystko musiało być idealne. Magda wraz z druhnami również wzniosły toast, odprężając się i szukając sposobu na chwilę relaksu. Panna Młoda wybrała prostą białą suknię ślubną o kroju rybki. Wyrazistymi dodatkami był mocny make up i efektowna fryzura, wykończona długim welonem.

Zamek w Korzkwi – wesele amerykańskie z elementami boho

Średniowieczny Zamek w Korzkwi, znajdujący się nieopodal Krakowa, należał do wielu właścicieli. Z początku zarządzała nim rodzina, do której należał jeden z rycerzy, biorących udział w bitwie pod Grunwaldem. Rozbudowywany w kolejnych wiekach, przyjmował tak znamienitych gości jak król August II Sas. Zamek w Korzkwi był także świadkiem bitew Powstania Styczniowego.

Z czasem zaczął popadać w ruinę, na terenie dobudowano drewnianą gospodę, do której ówcześni gospodarze przeprowadzili się z murowanego zamku. Obecnie od 1997 roku prowadzone są prace renowacyjne, które poprzedziły badania archeologiczne.

Obiekt został przystosowany do przyjęć weselnych i innych uroczystości. Poszczególne sale balowe zapewniają niezapomniany klimat. Średniowieczne mury, komnaty i dziedziniec zamku sprawiają, że zarówno Para Młoda, jak i goście weselni czują się wyjątkowo. Nasza Para Młoda postawiła na skromne dekoracje stołów – subtelne bukieciki z drobnych białych kwiatków oraz świece w latarenkach oraz zielone, roślinne elementy doskonale wpasowały się gotyckie wnętrza. Goście weselni bawili się doskonale, odnajdując miejsce do rozmów na świeżym powietrzu i miejsce do szalonych układów tanecznych w sali balowej.

Zobacz, jaki pomysł na ślub i wesele mieli Magda z Lukiem. Inspiracje znajdziesz także w innych moich realizacjach – zapraszam do obejrzenia pozostałych sesji ślubnych. 

Strona główna – Zamek w Korzkwi

Podziękowania dla Adama Witka za możliwość fotografowania tego ślubu.

 

Comments

Bardzo przyjemny reportaż 🙂 Świetnie się oglądało

Pięknie. Z przyjemnością można by te reportaże oglądać cały dzień 🙂

Add Your Comment

ZAMKNIJ