Żabi Dwór Radwanów – wesele Natalii i Michała – Kamil Błaszczyk

Żabi Dwór w Radwanowie – wesele Natalii i Michała

Natalia i Michał na miejsce swojego wesela wybrali jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w południowo-zachodniej Polsce. Żabi Dwór to jeden z najciekawiej odrestaurowanych i oddających klimat folwarków, w którym Pary Młode chętnie organizują wesela w stylu boho, w stylu rustykalnym lub po prostu romantyczne wesela, dalekie od eleganckich przyjęć glamour. Przekonaj się, czym Żabi Dwór przyciąga gości oraz Pary Młode i zobacz, jak wyglądał ślub Natalii i Michała.

Żabi Dwór w Radwanowie – wesele w stylu rustykalnym i boho

Żabi Dwór powstał dzięki odrestaurowaniu folwarku z XIX wieku. Historia tego miejsca sięga już XIII wieku, kiedy we wsi panowały rody rycerskie. Ze względu na położenie wsi Radwanów, historia miesza się z dziejami Polski i Niemiec. W najświetniejszym okresie były tu dwa folwarki, niestety jeden nie przetrwał do czasów współczesnych. Drugi, w którym obecnie mieści się Żabi Dwór, przechodził z rąk do rąk, by po II Wojnie Światowej został przekształcony w PGR. Pod koniec XX wieku nowi właściciele rozpoczęli prace renowacyjne, które trwały kilkanaście lat. Nic dziwnego – rewitalizacja Żabiego Dworu prowadzona była z nadzwyczajną starannością. Zadbano o każdy detal, odzyskano zabytkowe cegły i dachówkę, dzięki czemu efekt rewitalizacji jest imponujący. Właściciele nie zapomnieli także o pięknym parku, w którym znajduje się zarybiony staw i ruiny zamku. Przestrzeń wokół hotelu zachęca do leniwych spacerów, pikników, a okolice zapraszają do aktywnego wypoczynku. Dodam również, że jest to idealnie miejsce na sesje zdjęciowe.

Hotel, który znajduje się w zabytkowych wnętrzach, kryje 19 pokoi w wysokim standardzie. W hotelu znajduje się też strefa SPA, a latem goście odpoczywają przy zewnętrznym basenie. Dla osób pasjonujących się historią przygotowano wyjątkowo klimatyczne miejsca, jak sala kominkowa czy biblioteka – pobyt w nich to prawdziwa przyjemność.

Przygotowania do ślubu w Żabim Dworze

Para Młoda również na miejsce przygotowań do ślubu wybrała Żabi Dwór. Trzeba przyznać, że urokliwe wnętrza hotelu w Żabim Dworze działały kojąco na Młodych. W folwarcznym ogrodzie zaplanowany był także first look – to coraz popularniejszy sposób na „pierwsze spotkanie” Młodych tuż przed ślubem.

Ceremonia zaślubin odbyła się w Kościele Rzymskokatolickim pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Łężycy, czyli na północ od Zielonej Góry. Po uroczystości Para Młoda zaprosiła wszystkich gości do Żabiego Dworu, gdzie odbyło się składanie życzeń, po których Pan Młody przeniósł Pannę Młodą przez próg, by pierwszym tańcem  rozpocząć przyjęcie weselne.

Żabi Dwór – wesele Natalii i Michała

Ze względu na wzorcowo przeprowadzoną rewitalizację, Żabi Dwór to miejsce idealne na wesele w stylu rustykalnym czy boho. Gołe, oryginalne cegły, drewniane elementy konstrukcyjne i aranżacja wnętrz w Żabim Dworze budują klimat XIX-wiecznych dworków. Również Natalia i Michał postawili na stylistykę bliską naturze. Co prawda na stołach nie zabrakło białych obrusów, a na krzesłach białych pokrowców, jednak pozostałe dekoracje ocieplały eleganckie nakrycie stołów. Wystrój był minimalistyczny, dominowały w nim białe łapacze snów i białe firany w oknach.

Para Młoda dużą uwagę przywiązała do atrakcji dla gości – sztuczne ognie, teatr ognia i pokaz sztucznych ogni zatrzymały gości na świeżym powietrzu przez dłuższą chwilę. Po efektownej przerwie wszyscy wrócili do zabawy na parkiecie.

Natalia z Michałem uzgodnili, że w trakcie wesela zrealizujemy sesję ślubną. Żabi Dwór i tereny całego folwarku sprzyjają sesjom. Charakterystyczne cegły, duże beczki i mnóstwo zieleni roztaczają aurę, która pozwoliła Parze Młodej odetchnąć i na chwilę nabrać dystansu. Sesja w trakcie wesela jest znakomitą okazją, by się odstresować i ze zdwojoną siłą wrócić do gości weselnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *