Kościół Tropie – hotel Heron – Kamil Błaszczyk

Kościół Tropie – hotel Heron – ślub Magdy i Przemka

Magda i Przemek sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w zabytkowym i wciąż funkcjonującym kościele w Tropiu. Z kolei na przyjęcie weselne wybrali Heron Live Hotel. Młodzi zabrali nas więc w okolice Tarnowa – piękne krajobrazy były dodatkową gratką dla Pary Młodej, dla gości i przy okazji dla fotografa.

Kościół w Tropiu – ślub w parafii Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Nie można przejść obojętnie wobec miejsca, w którym Magda i Przemek ślubowali sobie miłość. Kościół w Tropiu to najstarszy kościół w tym regionie Polski. Choć część przewodników mówi, że wybudowany został w XIV wieku, podając przy tym wcześniejsze daty pochodzenia niektórych zabytków, które przynależą do kościoła… Badacze historii parafii pw. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta są niemal pewni, że wybudowany on został w 1045 roku, a poświęcony w 1073 roku. Świadczą o tym zachowane napisy na murach i przekazy. Z całą jednak pewnością kościół powstał jeszcze w XI wieku.

Dzięki przebudowom, remontom i stałej opiece nad kościołem, nie tylko nadal mogą odbywać się w nim msze, ale przede wszystkim jest to miejsce, w którym znajdziemy przegląd sztuki od epoki romańskiej, przez gotyk, renesans, barok, rokoko oraz sztukę XIX i XX wieku. Lekcję historii i historii sztuki wzbogacić można o lekcję antropologii kulturowej – pewne ciekawostki przybliżają nas do życia mieszkańców regionu na przestrzeni wieków. Jedną z nich jest nadal widoczna dziura w murach, przez którą pokutnicy słuchali mszy, nie mogąc w niej uczestniczyć wewnątrz kościoła. Kościół w Tropiu jest miejscem naprawdę wyjątkowym, co przyciąga turystów, wiernych i Pary Młode z całej Polski.

Heron Hotel Live – przyjęcie weselne i sesja nad wodą

Zanim z gośćmi udaliśmy się na miejsce przyjęcia, z Magdą i Przemkiem wykorzystałem wspaniałe widoki, jakie roztaczają się wokół kościoła w Tropiu. Położony on jest bowiem na skale, nad Jeziorem Czchowskim, przez które przepływa Dunajec. Krótkiej sesji z panoramą w tle towarzyszyły chmury, które dodały powagi zdjęciom. Sesję powtórzyliśmy również na tarasie Hotelu Heron Live, który z kolei znajduje się nad Jeziorem Różnowskim. Również tutaj widoki zapierały dech, utrwaliliśmy je więc podczas krótkiej sesji.

Magda z Przemkiem zdecydowali się na przyjęcie, a w zasadzie obiad w gronie najbliższych. Swój ślub świętowali więc w 20 osób, stawiając na spotkanie i rodzinną atmosferę. Jednak luksus, jaki oferuje pięciogwiazdkowy Heron Hotel Live, można było odczuć tak samo, jak podczas większych przyjęć weselnych. Piękne przeszklone wnętrza, eleganckie nakrycie stołu z czarnym obrusem, złotymi świecami i złotymi sztućcami w roli głównej robiły duże wrażenie. Magda z Przemkiem oraz ich najbliżsi będą wspominać ten dzień, ciesząc się wspaniałymi wspomnieniami, o których przypomną im także zdjęcia ślubne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *