Marta+Paweł – Sesja narzeczeńska w Barcelonie

Sesja narzeczeńska w Barcelonie

Jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych europejskich miast przywitało nas piękną pogodą i wspaniałą atmosferą. Barcelona to miejsce, w którym zakochane pary bardzo chętnie pozują do sesji narzeczeńskich i ślubnych. Na taką sesję zdecydowali się również Marta i Paweł. Zobacz, jak wyglądała nasza wycieczka po Barcelonie – pamiątkowe zdjęcia dołączą do rodzinnego albumu przyszłej Pary Młodej.

Barcelona w obiektywie aparatu

Autorzy przewodników turystycznych czy obszernych artykułów dwoją się i troją, które miejsca i zabytki wymienić jako największe atrakcje turystyczne. W Barcelonie warto odwiedzić między innymi muzea:
Pabla Picassa
Sztuki Współczesnej
Narodowe Stuki Katalońskiej

Zwiedzając Barcelonę, nie sposób pominąć takie zabytki jak wciąż budowaną świątynię Sagrada Familia, Parc Guell, Parc de la Ciutadella z urokliwym jeziorkiem, Parc de Laberint z charakterystycznym labiryntem, wspaniałe kamienice Gaudiego, najsłynniejszy deptak Barcelony La Rambla, wzgórze Montjuic z doskonałym punktem widokowym na Barcelonę czy Barri Gotic – gotycką część Starego Miasta. Barcelonę najlepiej zwiedzać pieszo lub na rowerze – dzięki temu nie pominiemy żadnego ważnego dla miasta miejsca, choć na tak dokładne zwiedzanie stolicy Katalonii trzeba zarezerwować sobie dużo czasu.

Narzeczeńska sesja Marty i Pawła

Niestety z Martą i Pawłem nie mieliśmy dwóch tygodni, by chociaż na chwilę odwiedzić każdą atrakcję turystyczną. Dlatego musieliśmy skupić się na kilku miejscach, by uchwycić nie tylko piękno miasta, ale przede wszystkim wyjątkowe chwile w życiu pary. Przechadzając się krętymi i wąskimi uliczkami Starego Miasta, uchwyciliśmy naprawdę wyjątkowe kadry. Nie tylko wspaniałe kolory i formy, jakie pozostawił po sobie mistrz Gaudi, ale przede wszystkim tętniące życiem miasto. Obok zachwyconych turystów, obok moich bohaterów sesji narzeczeńskiej, mieszkańcy Barcelony szli do pracy i z niej wracali, spotykali się z przyjaciółmi na kawę i załatwiali swoje codzienne sprawy. Każde miasto historyczne łączy dawne dzieje z nowoczesność – trzeba przyznać, że Barcelonie wychodzi to znakomicie.
Gra świateł i gra cieni ułatwiły mi uchwycenie tego i tak zjawiskowego miasta w sposób niebanalny. W sesji nie brakuje zdjęć zaskakujących – chwile, kiedy je robiłem zostaną w pamięci Marty i Pawła na długo, będą pamiątką ze zwiedzania Barcelony inną niż wszystkie.

Romantyczna sesja narzeczeńska w Barcelonie

Wspomniałem już, że Barcelona to miasto nie tylko piękne, ale i bardzo romantyczne. Może to za sprawą architektury, jaką pozostawił po sobie Gaudi, może to za sprawą licznych parków, fontann i skwerków, a może…? Mam wrażenie, że romantyczne dusze odnajdą w każdym fragmencie Barcelony choć trochę romantycznego akcentu. Nas z całą pewnością zachwyciły wspomniane już uliczki, Łuk Triumfalny (tak, Łuk Triumfalny w Barcelonie!) i plaża. A panorama Barcelony o zachodzie słońca była najlepszym ukoronowaniem sesji narzeczeńskiej, za którą bardzo dziękuję Marcie i Pawłowi!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *