MENU
Sesja ślubna o wschodzie słońca

Dziś wrzucam jedną z bardziej niezwykłych sesji z tego roku, wykonaną w połowie października. Karina i Karol – pierwsza z moich par, która zdecydowała się wykonać plener ślubny o wschodzie słońca. Dzień wcześniej sprawdziłem godzinę wschodu – była to godzina 6:45. Niektórzy mogą zapytać po co wykonywać zdjęcia tak wcześnie. W fotografii istnieje takie pojęcie jak złota godzina. Jest to godzina po wschodzie słońca i godzina przed zachodem słońca.  Podczas złotej godziny, światło jest bardzo miękkie, ma złotą barwę dającą niezwykły obrazek. Dla wielu fotografów, w tym dla mnie jest do najlepszy czas do wykonywania zdjęć.

Wracając do przebiegu sesji,  pobudka o 5:30, wyglądam przez okno, patrzę na termometr, a tam niespodzianka -2 stopnie Celsjusza. Nie przeszkodziło to jednak w realizacji zdjęć. Ciepła herbata w termos, rękawiczki i ruszamy. Jako miejsce zdjęć wybraliśmy miejscowość wypoczynkową Sielpia. Liczyłem na to, że uda trafić się nam na mgłę nad wodą i… udało się! Mróz doskwierał. Po 20 minutach prawie nie mogłem wciskać spustu migawki. Po sesji na molo, znaleźliśmy oszronioną łąkę. Pomimo tego, że słońce było coraz wyżej, temperatura się nie zmieniała. Cały czas -2, jeśli nie mniej. Zmarznięci, z przemoczonymi butami stwierdziliśmy, że wracamy do samochodu, zagrzać się. Z Kariną i Karolem współpracowało się na tyle fajnie, że postanowiliśmy zrobić w tym samym dniu, sesję o zachodzie słońca. Była to dobra decyzja bo ostatnia fotografia, jest chyba jedną z lepszych jakie zrobiłem w życiu.

Karina i Karol są idealnym przykładem na to, że warto wstać wcześniej, poświęcić trochę czasu i chęci na to, by zrealizować dobre zdjęcia ślubne. Jeśli chcecie by fotograf ślubny sprawił by Wasza sesja ślubna była dla Was niezwykłą pamiątką przygotujcie się dobrze do sesji,  zarezerwujcie na nią 3-5 godzin, wybierzcie razem z fotografem fajne miejsce, pomyślcie o zorganizowaniu sesji o wschodzie lub zachodzie słońca.

Plenerowa sesja ślubna o zachodzie słońca_1Plenerowa siesta ślubna o zachodzie słońca_2Karina+Karol_0308-(2)Plenerowa siesta ślubna o zachodzie słońca_16Plenerowa sesja ślubna o wschodzie słońcaFotograf KielceFotograf KońskieFotografia ślubna Kielce

Poniżej link do innej sesji o zachodzie słońca:

Paulina i Adrian – Sesja ślubna o zachodzie Słońca 

Comments
Add Your Comment

ZAMKNIJ