Jak przygotować się do zdjęć na weselu? | Poradnik ślubny

Zdjęcia na weselu – jak się przygotować?

Wesele to najluźniejsza część, jednak mimo wszystko nie powinniśmy zapominać o paru istotnych kwestiach, które w znaczący sposób będą wpływać na zdjęcia z tego wydarzenia.

Powitanie Młodej pary chlebem i solą

Często droga z kościoła trwa dość długo i fotograf może przyjechać później niż Wy. W takiej sytuacji zaczekajcie na fotografa i dopiero po jego przyjeździe rozpocznijcie wszystkie formalności. Jeśli nie będzie fotografa, to nie będziecie mieli ujętych momentów takich jak przywitanie i toast. 

Przywitanie chlebem i solą to staropolska tradycja, którą coraz rzadziej spotykamy na polskich ślubach i weselach.

Jeśli zależy Wam na zdjęciach z tych dwóch momentów, to powiedzcie rodzicom witającym Was w progu, by stanęli metr za progiem lub metr przed progiem sali, tak by fotograf/ kamerzysta mogli swobodnie przemieszczać się dookoła Was.

Dzięki temu fotograf będzie mógł wykonać zdjęcia zarówno Was, jak i Waszych rodziców. Przywitanie Pary Młodej chlebem i solą na weselu Magdy i Lukea

Przeniesienie Panny Młodej przez próg

W sytuacji przenoszenia przez próg Panny Młodej możecie poczekać chwilę, aż fotograf, przeciśnie się przez tłum gości i zajmie miejsce. Nie musicie prosić go o znak. Poczekajcie po prostu 30 sekund z wejściem.

Przeniesienie Panny Młodej przez próg

Zdjęcia stolików i dekoracji ślubnych

Niektóre Pary Młode przykładają ogromną uwagę do detali i chciałyby mieć udokumentowany wygląd sali weselnej. 

Jeśli zależy Wam na takich zdjęciach i chcecie przy okazji, by sala prezentowała się znaczenie ładniej pamiętajcie o kilku ważnych wskazówkach:

  • nie stawiajcie na stolikach butelek z napojami typu: Coca-Cola, Fanta. Butelki z takimi napojami mogą znaleźć się w innym miejscu np.: na osobnym stoliku,
  • na początku wesela na stołach nie powinno stać nic oprócz ozdobnych podtalerzy, winietek, menu i dekoracji,
  • soki z kartonów przelejcie do eleganckich karafek,
  • alkohol powinien być umieszczony  w coolerach.

Układ stolików na weselu Agi i Graema w Villi LoveDetale na weselu Agi i Graema, Kieliszki, złote sztućce

Oświetlenie sali weselnej

Końcowy efekt zdjęć ślubnych z wesela w dużej mierze zależy od oświetlenia na sali weselnej. Może ono nadać niesamowitego klimatu i sprawić, że Wasze zdjęcia ślubne będą dzięki niemu jeszcze lepsze, ale może też popsuć pamiątkę Waszego dnia.

Ilość światła dziennego wpadającego przez okna, barwa i temperatura światła, tzw. dekoracja światłem, girlandy – to wszystko będzie wpływać na wygląd Waszych zdjęć.

Musicie brać pod uwagę, że dekorując salę np. niebieskofioletowymi ledami, sala z pewnością będzie oryginalnie wyglądać, ale na niektórych zdjęciach, na przykład w sytuacji, w której będziecie stali dość blisko ledów, Wasze twarze mogą na zdjęciach wpadać w fioletowy odcień.

Pierwszy taniec Pary Młodej

Udzielcie fotografowi jak najwięcej informacji, na temat tego, jak wygląda Wasz pierwszy taniec. Dla fotografa to istotna różnica pomiędzy pierwszym tańcem trwającym minutę, a 5-minutowym układem, pełnym najróżniejszych elementów.

Przy 5-minutowym układzie fotograf oprócz standardowych bezpiecznych ujęć może poeksperymentować i wykonać ujęcia niekonwencjonalne.

Jeśli wystrzelane będzie confetti, możecie powiedzieć fotografowi, w którym momencie to nastąpi. Czy będzie to refren piosenki? Czy jakiś specjalny moment w układzie tanecznym.

Poproście zespół, by zabronił ościom tworzenia „kółeczek”, zarówno Wam, jak i fotografowi ograniczy to przestrzeń. Goście mogą stanąć np.: w półokręgu.

Fajnym efektem, który na pewno urozmaici Wasze zdjęcia, jest ciężki dym. Zwykła wytwornica dymu popsuje efekt zdjęć z pierwszego tańca.Pierwszy taniec na weselu Maćka i AniPokaz tańca na weselu Łukasza i Asi

Tort weselny – zdjęcia 

Parę słów o porze podania tortu. Nie podawajcie tortu zbyt późno. Nie powinna to być ani godzina 1, ani 12. Moim zdaniem najlepiej podać tort po obiedzie, w formie deseru.

Nie wszyscy mają ochotę na tort po dużej ilości alkoholi i po zjedzeniu kilku obfitych posiłków. Myślę, że po obiedzie więcej osób będzie miało ochotę na mały kawałek „torta do kawki”.

Załóżmy, że bardzo lubicie tańczyć. Stojąc przy torcie po północy, możecie wyglądać na zmęczonych. Fryzura ślubna i make-up nie będą wyglądać tak samo, na koszuli Pana Młodego mogą być  widoczne mokre plamy od potu.

W mojej opinii tort zawsze fajnie podkreślają dodatki takie jak:

  • tort podany w otoczeniu gości z zimnymi ogniami,
  • ciężki dym przy torcie,
  • race w torcie,
  • specjalne oświetlenie od DJ/ ZespołuZimne ognie na weselu Agi i GraemeaTort weselny Moniki i Kobusa

Oczepiny

Tutaj najważniejszym zdjęciem jest rzucanie welonu / wianka / bukietu

 lub muchy / krawatu. 

Ze swojej strony zawsze sugeruję parom, by zdjęcie z rzucania odbyło się w tzw.  „ stylu amerykańskim”

Panna Młoda siedzi na krzesełku z przodu, Panny łapiące bukiet znajdują się z tyłu. Na sygnał Dj Panna Młoda wyrzuca bukiet i wszystkie Panny, starają się go złapać. 

Są dwie główne zalety takiego rozwiązania. Bukiet łapią osoby, które chcą go złapać. Unikamy sytuacji, w której bukiet lecący do danej osoby, spada na podłogę.

łapanie muchy podczas wesela Lukea i Magdy

Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówką będziecie przygotowani do zdjęć na weselu i udadzą się one w 100%. Pamiętajcie, że wszystko też zależy od fotografa.

Może zainteresować Cię również:

Błogosławieństwo Pary Młodej

Instax, fotolustro czy fotobudka na wesele? Co wybrać?

First Look – Czym jest i jak go zaaranżować?

Zimne ognie wesele – poradnik ślubny

✅ Ile kosztuje fotograf na wesele?

✅ O co zapytać fotografa ślubnego?

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Gdzie znaleźć fotografa na ślub?

Zdjęcia grupowe na weselu | Jak zorganizować?

Przygotowania do ślubu – Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?

Jak przygotować się do zdjęć ślubnych w kościele?

Nieudane zdjęcia ślubne – 14 powodów | Jak ich uniknąć?

Sesja narzeczeńska – Jak się przygotować?

Sesja ślubna jak się przygotować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.