Angelika i Benek – Dwór Prezydencki Zgłobice – Kamil Błaszczyk

Dwór Prezydencki Zgłobice -Anegelika i Benek

Dwór Prezydencki w Zgłobicach ma dwuwiekową i dość burzliwą historię. Obecnie w kompleksie znajduje się między innymi restauracja, sala balowa i pięciogwiazdkowy hotel, a dwór chętnie wybierany jest na wypoczynek oraz na miejsce ślubu i wesela. Wspaniałe wnętrza, obsługa na najwyższym poziomie, rewelacyjna kuchnia i okazały ogród wokół sprawiają, że w Zgłobicach można poczuć się wyjątkowo, komfortowo, po prostu jak w bajce. Przekonaj się, jak wyglądał ślub i wesele Angeliki i Benka i czym Dwór Prezydencki w Zgłobicach zachwyca wszystkich przybyłych gości.

 Idealne miejsce na ślub i wesele – Dwór Prezydencki Zgłobice

Zespół dworsko-parkowy stał się w połowie XIX wieku pretekstem do wybudowania dworu z murowanego w miejsce dworu z drewna. Dosadzono również kolejne drzewa, uporządkowano alejki, a z czasem obok dworu powstały inne mniejsze budynki, jak dom gościnny. Dwór przechodził z rąk do rąk, by w 1922 roku od ojca otrzymała go Zofia Turnau, która dwa lata później wyszła za mąż za przyszłego prezydenta Tarnowa. To właśnie na jego cześć już na początku XXI wieku kompleks nazwano Dworem Prezydenckim. Z wielu interesujących zdarzeń, które łączą się z Dworem Prezydenckim w Zgłobicach na wyróżnienie zasługuje fakt, że w czasie II Wojny Światowej w dworze tym produkowano granaty dla żołnierzy AK – materiały potrzebne do produkcji przywożono wieloma ciężarówkami, była więc to produkcja na naprawdę dużą skalę.

Obecnie Dwór Prezydencki w Zgłobicach słynie z pięciogwiazdkowego hotelu, pysznej europejskiej kuchni i zaaranżowanej w stylu Belle Epoque sali balowej i kominkowej, dzięki którym każde przyjęcie jest wyjątkowe. Nie lada atrakcją jest również SPA i oczywiście piękny, romantyczny park, który zaprasza na spacery o każdej porze roku, bez względu na pogodę.

Ślub i wesele Angeliki i Benka w Dworze Prezydenckim Zgłobice

Chociaż właściciele Dworu Prezydenckiego oferują możliwość zorganizowania ślubu plenerowego i na tę okazję przygotowana zostaje specjalna, elegancka altanka, moi bohaterowie ślub wzięli w pobliskim kościele. Przygotowania do ślubu odbyły się w hotelu – Parę Młodą ugoszczono w Apartamencie dla Nowożeńców. Klasyczny granatowy garnitur z kamizelką i muchą oraz suknia ślubna w szampańskim kolorze, z koronkową górą i długim do ziemi welonem – Młodzi postawili na elegancję w nieco odświeżonym wydaniu.

Wesele odbyło się wewnątrz budynku, w sali balowej, która jest na tyle elegancka, że nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji. Nawet na stołach oprócz zastawy i winietek znalazły się jedynie pojedyncze niewielkie wazony z konwaliami. Jedynie nad parkietem powieszono białe dekoracje, które subtelnie zaczarowały sufit.

Para Młoda przywitała swoich gości tradycyjnym pierwszym tańcem, a następnie wszyscy ruszyli na parkiet. Ja wraz z Angeliką i Benkiem zostawiliśmy na kilka chwil gości, by złapać kilka kadrów w parku. Przechadzka po alejkach pozwoliła Młodym złapać kilka głębokich wdechów – taką pauzę polecam wszystkim Parom Młodym. Później udało nam się uchwycić również wnętrza Dworu, które na żywo robią jeszcze większe wrażenie.

Angelika z Benkiem bawili się równie dobrze, jak ich najbliżsi. Jestem przekonany, że w jakimś stopniu zawdzięczają to miejscu – niebywały klimat i bardzo miła obsługa to ogromne atuty Dworu Prezydenckiego w Zgłobicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *