MENU
8 listopada 2015 /

Gosia+Wojtek | Plener ślubny na Wydmach w Łebie

Sezon ślubny w Polsce trwa od kwietnia do końca października. Po środku, należy się zregenerować i zrobić przerwę, od wpatrywania się w monitor komputera przez 10 godzin dziennie, by odpocząć, nabrać ...

Sezon ślubny w Polsce trwa od kwietnia do końca października. Po środku, należy się zregenerować i zrobić przerwę, od wpatrywania się w monitor komputera przez 10 godzin dziennie, by odpocząć, nabrać mocy i energii, tak potrzebnej do tworzenia lepszych zdjęć. W tym roku wypadło na to, że urlop będę spędzał w centrum parawaningu, czyli nad Bałtykiem.

Gosia i Wojtek pobrali się w pierwszą sobotę sierpnia. Swoją sesje plenerowa chcieli zrealizowac w pierwszym tygodniu po ślubie. W mojej opinii jest to najlepszy czas na realizację pleneru ślubnego z kilku względów. Najważniejszym jest to, że im dłużej coś odkładamy tym bardziej się nam nie chce. Oprócz tego w pierwszym tygodniu po weselu, bukiet Panny młodej jeszcze “żyje”, a jest on niezwykle przydatnym atrybutem podczas plenerowej sesji ślubnej. Zdjęcia ślubne Panny Młodej z bukietem są szlagierem w fotografii ślubnej.

Problemem z realizacją sesji plenerowej było to, że dzieliła nas odległość około pięciuset kilometrów. Po krótkiej rozmowie udało mi się namówić Gosię i Wojtka by zrealizować plener ślubny w Łebie. Odkąd zacząłem interesować się fotografią ślubną, zawsze chciałem wykonać zdjęcia zdjęcia nad morzem. Łeba jest często wybierana przez Pary Młode jako miejsce ich sesji ślubnej, nie tylko ze względu na plaże Bałtyku ale i również, ruchome wydmy. By dotrzeć na wydmy, mamy 3 możliwosci: możemy iść na pieszo, pojechać rowerem lub melexem. Odcinek do pokonania wynosi około 8 km. Przejście tego dystansu w sukni ślubnej jest z pewnością dość trudne, dlatego zdecydowaliśmy się na melex. Zazwyczaj wykonuję plener ślubny przy zachodzie słońca. Chciałem by i w tym przypadku na zdjeciach pojawilo sie piękne pomarańczowe słońce, jednak ostatni melex wracał o 19. Postanowiliśmy rozbic sesję na dwie części. Pierwszą jej część wykonalismy na wydmach. Niesamowite góry drobnego piasku, palące słońce stworzyły pustynny klimat na zdjęciach. Druga czesc sesji wykonaliśmy przy zachodzie slońca nad morzem.

Zapraszam do obejrzenia efektów sesji.

Plener ślubny na Wydmach w Łebie

Plener ślubny na Wydmach w ŁebiePlener ślubny na Wydmach w ŁebiePlener ślubny na Wydmach w Łebie

Comments
Add Your Comment

ZAMKNIJ