MENU
21 stycznia 2014 /

Gdzie szukać fotografa na ślub? - Poradnik dla przyszłych Par Młodych

Gdzie szukać fotografa na ślub? - Poradnik dla przyszłych Par Młodych Żyjemy w zmieniającym się świecie, dającym nam każdego dnia nowe wyzwania i możliwości. Każdy z nas ma codziennie wiele obowiązkó...

Gdzie szukać fotografa na ślub? – Poradnik dla przyszłych Par Młodych

Żyjemy w zmieniającym się świecie, dającym nam każdego dnia nowe wyzwania i możliwości. Każdy z nas ma codziennie wiele obowiązków i chce znaleźć jak najwięcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Organizacja ślubu i wybór fotografa to dodatkowe formalności oraz nasz cenny czas, jaki musimy poświęcić. Na szczęście XXI wiek daje wiele rozwiązań zarówno dla tych, którzy mają czas na wybór swojego idealnego fotografa na wesele, jak i dla tych, którzy go nie mają.

Podzieliłem metody szukania fotografa ślubnego na tradycyjne oraz metody, które wykorzystują tzw. „Nowe Media”.

Tradycyjne:

 • Polecenia

  Fotograf na ślub najczęściej wybierany jest na podstawie polecenia znajomych. To najbardziej sprawdzony sposób na bycie zadowolonym z jego pracy, gdyż daje nam to możliwość poznania naszych znajomych. Istnieje jednak jeden ważny warunek. Najpierw musimy obejrzeć ich zdjęcia ślubne i sprawdzić czy jakość i styl fotografowania trafia w nasz gust. W przypadku, gdy nie widzieliśmy zdjęć, może się okazać, że osoba, która jest nam polecana tworzy fotografie zupełnie nie odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Fotograf Kielce - Karoca na ślubie Agaty i Przemka

 • Czasopisma, gazety

  Wielokrotnie możemy znaleźć oferty fotografów ślubnych reklamujących się w gazetach i czasopismach. Są ogłoszenia na które warto zwrócić uwagę i te, na które uwagi zwracać nie warto. Warto zwrócić uwagę na fotografów z czasopism branżowych, magazynów ślubnych. Należy się tu jednak liczyć z wysoką ceną za usługi. Nie warto zwracać, natomiast uwagi na fotografów reklamujących się w lokalnej gazecie w dziale anonse, których oferty najczęściej brzmią następująco

„Fotografia ślubna Kielce, tanio”

Kiedyś spotkałem się z takim ogłoszeniem jednej z firm.

„Tanio nie będzie dobrze, dobrze nie będzie tanio”

 • Targi ślubne – Jedynym minusem tego sposobu jest czasochłonność. Targi zazwyczaj organizowane są w większych miastach, dają możliwość znalezienia całej oprawy ślubu podczas jednego dnia. Metoda ta daje ogrom plusów. Umożliwia spotkanie się z fotografem, rozmowę z nim na temat jego stylu pracy, stylu zdjęć oraz daje możliwość zobaczenia realizowanych przez niego reportaży ślubnych, zdjęć i foto albumów.

Metody wykorzystujące ”nowe media”:

 • Wyszukiwarka google, bing: Fotograf ślubny, Fotografia ślubna, zdjęcia ślubne to frazy, które najczęściej wpisują użytkownicy internetu w poszukiwaniu fotografa na swoje wesele. Jeżeli chcemy zawęzić pole wyszukiwania warto dopisać lokalizację większego miasta w okolicach naszej miejscowość np. fotografia ślubna Kielce, czy fotograf Kielce. Daje nam to możliwość znalezienia wielu fotografów oferujących usługi w naszym rejonie.Fotografia ślubna - przyjęcie weselne w sali bankietowej Villa Roma w Miedzierzy

 • Portale ślubne – np. terazslub.pl społeczność przyszłych panien młodych i obecnych już mężatek. Platforma wymiany doświadczeń, miejsce reklamowania się fotografów poprzez bazy, prezentujące ich portfolia oraz opinie o nich. Często bywa tak, że fotografowie polecają się sami i sami wystawiają sobie pozytywne opinie, przez co obraz o nich może być nieprawdziwy.

 • Bazy fotografów – serwisy takie jak fotoszukacz czy welonik.pl. Dają one możliwość wyboru kwoty przeznaczonej na zlecenie, miejsca oraz daty. Prezentują, także zdjęcia ślubne: zarówno reportaż ślubny, jak i sesja plenerowa.

 • Portale społecznościowe Facebook, YouTube

  • Facebook – Możemy tu szukać fotografa na kilka sposobów. Szukanie poprzez obserwowanie fanpage’y fotografów ślubnych, czy magazynów ślubnych.

   Na fotografów na facebooku możemy trafić również obserwując reklamy bądź posty promowane, które powinniśmy napotkać od momentu zmiany statusu na „zaręczony/a”

  • Youtube – Na YouTube można zobaczyć backstage z sesji plenerowych lub prezentacji portfolio fotografów w postaci filmów. Często w opisie filmu znajdziemy dane kontaktowe.Fotografia ślubna, fotograf ślubny dąbrowa tarnowska - wpisując te frazy w wyszukiwarke trafisz na moją stronę. JEst to miasto w którym również działam

 • Oferia.pl – nie często wykorzystywany sposób. Polecam go szczególnie ludziom zapracowanym nie mającym czasu na poszukiwanie oprawy wesela. Rośnie liczba firm zajmujących się usługami weselnymi, w związku z czym, coraz częściej, to firmy szukają swoich klientów, a nie klienci szukają firm. Taką możliwość daje portal oferia.pl. Ustalamy budżet zlecenia, datę, czas i w krótkiej chwili zostajemy zalani propozycją realizacji usługi. Dobre rozwiązanie, jeżeli kryterium wyboru fotografa jest wyłącznie cena.

Jeżeli jesteście zainteresowani, kolejnymi artykułami, zapraszam do polubienia fanpage’u kamilblaszczyk na facebooku

A wy jak znaleźliście/szukacie fotografa na swój ślub? Czekam na wasze opinie w komentarzach

Może Cię zainteresować również:

Fotograf na ślub – Profesjonalny fotograf ślubny czy amator?

Comments
Add Your Comment

ZAMKNIJ